Ubiquiti Switch Pro 48 PoE (600W)

- В наличии
- Код: USW-PRO-48-POE
684 190 ₸
- +7 (777) 078-97-71
Коммутатор 48PORT 1000M POE 4SFP+ Ubiquiti Unifi Switch Pro 48 POE, 660W (up to 64W channel)
Layer 3, PoE switch with (48) GbE RJ45 ports, including (40) PoE+ ports and (8) PoE++ ports, and (4) 10G SFP+ ports.
The Switch Pro 48 PoE (USW Pro 48 PoE) is a fully managed switch with (40) GbE, PoE+ RJ45 ports, (8) GbE, PoE++ RJ45 ports, and (4) 10G SFP+ ports. The USW Pro 48 PoE combines a rich set of Layer 2 features with advanced Layer 3 tools including inter-VLAN routing, static routing, and a DHCP server. The USW Pro 48 PoE is the ideal access layer switch for any UniFi system. It combines up to 600W of PoE power with SmartPower RPS (USP RPS) power redundancy. The switch can also be monitored and configured from anywhere with the powerful, intuitive UniFi Network web application and mobile app.
Features:
- (1) 1.3" LCM color touchscreen with AR switch management
- (40) GbE, PoE+ RJ45 ports
- (8) GbE, PoE++ RJ45 ports
- (4) 10G SFP+ ports
- (1) USP RPS DC input
- 600W total PoE supply
- Near-silent cooling
- Layer 3 switching features
| Dimensions | 442.4 x 399.6 x 43.7 mm (17.42 x 15.73 x 1.72") |
| Weight | Without Brackets: 6.25 kg (13.78 lb) With Brackets: 6.34 kg (13.98 lb) |
| Networking Interface | (48) 10/100/1000 RJ45 Ports (4) 1/10G SFP+ Ethernet Ports |
| Management Interface | Ethernet In-Band |
| Total Non‑Blocking Throughput | 88 Gbps |
| Switching Capacity | 176 Gbps |
| Forwarding Rate | 130.944 Mpps |
| Power Method Universal Input USP RPS DC Input | 100-240VAC/50-60 Hz 52VDC, 11.54A; 11.5VDC, 5.22A |
| Power Supply | AC/DC, Internal, 660W |
| Supported Voltage Range | 100 to 240VAC |
| Max. Power Consumption (Excluding PoE Output) | 60W |
| LEDs System RJ45 Data Ports SFP+ Data Ports | Status PoE; Speed/Link/Activity Link/Activity |
| ESD/EMP Protection | Air: ± 16 kV, Contact: ± 12 kV |
| Shock and Vibration | ETSI300-019-1.4 Standard |
| Operating Temperature | -5 to 40° C (23 to 104° F) |
| Operating Humidity | 10 to 90% Noncondensing |
| Certifications | CE, FCC, IC |
| Total Available PoE | 600W |
| PoE Interfaces Ports 1-40 Ports 41-48 | PoE/PoE+ (pins 1, 2+; 3, 6-) 60W PoE++ (Pair A 1, 2+; 3, 6-) (Pair B 4 , 5+; 7, 8-) |
| Max. PoE Wattage per Port by PSE PoE+ PoE++ | 32W 64W |
| Voltage Range PoE Mode | 44-57V |
| Voltage Range PoE+ Mode | 50-57V |
| Основные | |
|---|---|
| Производитель | Ubiquiti |
| Пользовательские характеристики | |
| Вес нетто | 6.34 |
| Габариты | 442.4x43.7x399.6 |
| Напряжение | 220 |
| Цвет | Металл |
- Цена: 684 190 ₸

